Projekty dětí ZŠ

V průběhu měsíce března jsme již opustili temný středověk a objevovali jsme barevnost a radosti středověku vrcholného a pozdního. Kuchyně, odívání, zbroje, turnaje, tancování ale i lékařství, to vše jsme shlédli při našem cestování časem českými i světovými dějinami. Děti si mohly osahat a vyzkoušet mnoho předmětů, ochutnali jsme středověké pokrmy...

"JARO JE TU !"

26.03.2023

"Jaro je tu!" Tak se jmenuje téma měsíce března a v tomto duchu také děti z 1. trojročí pracovaly na svých projektech. Sýkorka, veverka, kukačka, kopřiva, krokus nebo sedmikráska, témat bylo spoustu. Kromě toho jsme společně zkoumali hmyz, ptáky, vejce a květy rostlin. Přemýšleli jsme třeba také o tom, jestli je lepší být včelou nebo vosou. Čím...

V měsíci únoru jsme se s dětmi z 1. trojročí zaměřili v našich projektech na naši rodnou zemi. Děti měly možnost pracovat na jakémkoli tématu, které souvisí s naší vlastí. Mohly si vybrat osobnost, historickou událost, přírodní nebo historickou památku. Děti z 1. třídy měly navíc možnost vybrat si a zpracovat projekt na jakékoliv zvíře.

STŘEDOVĚK

28.02.2023

Během měsíce února využily děti druhého čtyřročí zimního měsíce k objevování života vikingů a života na vesnici ve středověku. K tomu jsme využili praktických ukázek předmětů, replikující danou dobu. Zároveň se děti zahřály při poznávání Arabských dějin a muslimských náboženských tradic.

Během ledna čekal žáky druhého čtyřročí úvod do tajů raného středověku a jeho společenských, kulturních i národních proměn. Výuka byla doplněna o příběhy o franských králech, legendách o svatých i životu na středověkých hradech. Vše bylo propojeno se zeměpisnými znalostmi o Evropských událostech a proměnách států.

RODOKMEN

31.01.2023

Během ledna čekal všechny žáky prvního trojročí zajímavý projekt, kterého se poprvé účastnili i žáci prvního ročníku. Děti měly za úkol zpracovat svůj rodokmen pomocí rodinného stromu. Některé děti to pojaly velmi zodpovědně a pátraly velmi "hluboko" v historii svých předků.

LIDSKÉ TĚLO

30.11.2022

Během listopadu jsme s dětmi z 1. trojročí probírali téma lidské tělo. Zkoumali jsme jeho části, kostru, vnitřní orgány a lidské smysly. Děti si na téma lidské tělo připravily moc zajímavé projekty, dozvěděli jsme se třeba, proč máme slzy, že existuje chuť umami a pozorovali jsme velikost zorniček ve tmě a světle. Moc nás to všechno bavilo!

LIDSKÉ TĚLO

30.11.2022

V průběhu měsíce října a listopadu, bylo téma úzce spojeno s první pomocí a týkalo se fungování a stavby lidského těla. Děti z 2. a 3. trojročí si postupně osvojili nejrůznější informace o všech částech lidského organismu, od hlavy až k patě. Velikým zpestřením byly pak samostatné projekty žáků o různých faktech a zajímavostech, které úzce souvisí...

PRVNÍ POMOC

30.09.2022

V prvním měsíci školního roku byla výuka věnována První pomoci. Děti v ní poznávaly, jak reagovat v různých situacích a poskytnout tu nejlepší první péči zraněnému. Kromě obvazování a volání tísňové linky si žáci mohli vyzkoušet i resuscitaci na nové figuríně, kterou škola zakoupila.

Les

09.02.2019

Celý leden a únor děti poznávají les. Nevadí, že je venku zima, i tak jsme vyrazili do přírody a pozorovali les i v tomto ročním období. Nejen, že jsme viděli stopy zvířat ve sněhu, ale i zbytky potravy, nory a hnízda různých velikostí. Měřili jsme obvod stromů, poznávali stromy podle kůry, objevovali, co všechno se nalézá v půdě. Ve třídě...