Projekty dětí ZŠ

LIDSKÉ TĚLO

30.11.2022

Během listopadu jsme s dětmi z 1. trojročí probírali téma lidské tělo. Zkoumali jsme jeho části, kostru, vnitřní orgány a lidské smysly. Děti si na téma lidské tělo připravily moc zajímavé projekty, dozvěděli jsme se třeba, proč máme slzy, že existuje chuť umami a pozorovali jsme velikost zorniček ve tmě a světle. Moc nás to všechno bavilo!

LIDSKÉ TĚLO

30.11.2022

V průběhu měsíce října a listopadu, bylo téma úzce spojeno s první pomocí a týkalo se fungování a stavby lidského těla. Děti z 2. a 3. trojročí si postupně osvojili nejrůznější informace o všech částech lidského organismu, od hlavy až k patě. Velikým zpestřením byly pak samostatné projekty žáků o různých faktech a zajímavostech, které úzce souvisí...

PRVNÍ POMOC

30.09.2022

V prvním měsíci školního roku byla výuka věnována První pomoci. Děti v ní poznávaly, jak reagovat v různých situacích a poskytnout tu nejlepší první péči zraněnému. Kromě obvazování a volání tísňové linky si žáci mohli vyzkoušet i resuscitaci na nové figuríně, kterou škola zakoupila.

Les

09.02.2019

Celý leden a únor děti poznávají les. Nevadí, že je venku zima, i tak jsme vyrazili do přírody a pozorovali les i v tomto ročním období. Nejen, že jsme viděli stopy zvířat ve sněhu, ale i zbytky potravy, nory a hnízda různých velikostí. Měřili jsme obvod stromů, poznávali stromy podle kůry, objevovali, co všechno se nalézá v půdě. Ve třídě...

Celý měsíc jsme si povídali o životě ve vodě a kolem ní. Známe zvířata u vody ( ptáky, savce, plazy) a také zvířata ve vodě. Nejenom malí rybáři si přišli na své :-) Vedle exkurze do muzea za výstavou rybářství jsme také zkoumali pod mikroskopem organismy ve vodě a také makroskopisky čistotu vody v okolních vodách. Známe přes 10 druhů...

Vesmír

27.09.2018

Celé září jsme si povídali o vesmíru. Děti vytvářeli projekty, které na konci měsíce prezentovali.