APPLE DAY

21.09.2022

Ve středu 21. 9. proběhl další ročník oblíbené akce s názvem APPLE DAY. Vyráběl se jablečný a vinný mošt z úrody naší zahrady, bubnovalo se, jezdilo na koních a nechybělo ani opékání buřtů. Moc jsme si to všichni užili a těšíme se na příště.

Kdo se nejvíce těšil do školy? To nevíme, ale jisté je, že jsme si první školní den užili :-)

Děti z 2. trojročí si minulý týden užily báječný pobyt v Mrači u Benešova plný společných her, vaření i učení. Nechyběl ani 15 km pěší výlet na Konopiště.

Ve čtvrtek 12. 5. 2022 jely děti z 1. trojročí do Muzea hudby do expozice Hudební zvěřinec. Paní průvodkyně děti seznámila s různými hudebními nástroji, na které si mohly i zahrát. Společně si také zazpívali a přirovnávali zvuky nástrojů ke zvukům zvířat.

Ve středu 8. 6. 2022 proběhlo na zahradě školy 20 prezentací žáků 2. trojročí, piknik a také opékání buřtů. Akci děti naplánovaly a zorganizovaly. Přišlo se podívat přes 80 dětí i dospělých. Klobouk dolů :-).

Den dětí jsme s dětmi z 1. a 2. trojročí oslavili protažením těla a pozdravením zvířátek v ZOO. 1. 6. 2022 jsme absolvovali již 5. ročník pochodu IDEA - ZOO (poprvé i pěšky zpět), 20 km v nohách a stále s úsměvem.

Ve středu 25. 5. 2022 se děti pod vedením Matyho a Šimona z 2. trojročí vypravily do významného památníku v Terezíně. Díky pečlivě naplánované cestě a místům (památník, muzea), která děti navštívily, mohly lépe poznat a porozumět utrpení a strastem lidí, kteří zde v minulosti byli uvězněni.

Ve středu 18. 5. 2022 navštívily děti zábavní park Mirakulum v Milovicích. Plni očekávání zvládly náročnou cestu a postupně si užily všechny možné atrakce, kde skákaly, jezdily, lezly i padaly. Pod vedením Barči a Eldy, které akci organizovaly, si všichni užili báječný výlet.

Ve středu 11. 5. 2022 uskutečnily děti ze čtvrtého ročníku pod vedením Adama, Matěje a Luboše výlet do Kutné Hory. Kluci akci naplánovali, uskutečnili a patřičně si jí užili :-).