Novinky
 

Halloween

02.11.2021

Krásné počasí nám přálo, tak jsme si Halloween užili včetně: hudebního představení, čtení dětské autorské poezie, Halloweenských úkolů, výborného Halloweenského jídla, táboráku a také strašidelné podvečerní hry s hledáním pokladu.

Celá základní škola s rodinami slavila Apple Day. Tento den jsme sklízeli většinu naší úrody. Žáci sami přichystali jablečné pečené dobrůtky a společně s rodiči a učiteli odšťavňovali jablíčka a hroznové víno. Vitamíny, sport a dobrá nálada byly hlavními znaky tohoto skvělého odpoledne.

Celá škola dnes slavila 180. výročí narození Antonína Dvořáka. Poslechli jsme si ukázky jeho tvorby, podívali se na dobové fotografie, četli, psali a také kreslili portrét. Krásný den plný hudby.

7. 9. 2021 se druhé trojročí vydalo na exkurzi do Prahy. A ne ledajakou! Objevovali jsme prvohory, druhohory, třetihory a také na čtvrtohory se dostalo. Mamutí stolička ( zub) a téměř živí zástupci třetihor nás nadchli.

Krásné počasí a rozzářené oči prvňáčků nás vítaly první školní den. Radost ze setkání jsme měli snad všichni, i přesto že nás opět čekají povinnosti a spousta práce :-)

Naše zahrada je skvělá! Ani jsme neměli na začátku jara tušení, co všechno nám může poskytnout za dobroty. Nejen že nám tam roste neuvěřitelné množství sedmikrásek a pampelišek, ale také spoustu hluchavek, šťovíku, kopřiv, jitrocele a řebříčku.

Čarodějnický slet, karneval a také vlastní příprava limonád. Ale nejen to čekalo děti v naší MŠ v dubnu a květnu 2021.

Duben se chýlí ke konci a my jsme zažili skvělé dny ve škole i na zahradě. Nejenom že jsme si připravili záhony a zaseli první zeleninu, ale také jsme si vyzkoušeli nové sportovní aktivity jako je běh na 500 m, hod kriketovým míčkem a házenou. Máme nové branky a další sportovní vybavení.