Novinky
 

29 . dubna se u nás na velké školní zahradě konal slet čarodějnic, vaření guláše, čarodějnický salón a další aktivity. Slunečné odpoledne jsme si užili.

Na konci dubna se 12 žáků naší základní školy vydalo navštívit Montessori školu v Barceloně, aby se seznámili s jejími žáky, procvičili si angličtinu a španělštinu, spolupracovali nad tématy jako je kyberšikana nebo migrace a také poznali krásy ˇBarcelony.

I tento rok se naší žáci zúčastnili přehlídky anglických básniček na akci pořádané zdibskou školou v Klecanech. Děkujeme za možnost vystoupení, i tento rok to byla hezká akce, kde naši žáci si mohli vyzkoušet, jaké to je být na jevišti.

První trojročí se ve středu 24. dubna vydalo na výlet do Fata Morgany v Praze, aby obdivovalo krásu motýlů.

Ve středu se ve škole uskutečnily Velikonoční dílny. Děti i dospělí vytvořili úžasné kreativní projekty. Malovali a zdobili vajíčka, tvořili velikonoční dekoraci, pletli pomlázky a pekli jidáše. Všichni se moc dobře bavili.

Divadlo Gong

28.02.2024

Poslední únorovou středu jsme se vypravili do divadla Gong. Představení "Jak žil Verne" nás přeneslo o dvě století zpět. Měli jsme šanci nahlédnout do tehdejší doby, kdy se narodil Jules Verne, nadčasový autor dobrodružných románů. Přenesli jsme se skrze jevištní scénu do světa Vernova života a fantazie. Ač byl příběh postavený pro starší žáky,...

Navštívili jsme krásnou budovou Národního muzea, kde nás čekala komentovaná prohlídka v sále minerálu. Pan průvodce nás vyzvedl ve velkolepém a monumentálním odpočinkovém sále, kde jsme měli možnost posvačit před samotným programem. Vzal nás do vyšších pater, kde se nachází malá část obrovské sbírky minerálů, zde uložených ve vitrínách, které...

Návštěva zemědělského muzea byla pro mnoho dětí velmi objevná a inspirující. V první části nás čekal program s paní lektorkou ve studovně, kde děti pracovaly v čtyřech skupinách. Po asociací spojených s vodou, jsme se dozvěděli plno zajímavostí o vodě jako např. poměr sladké a slané vody, jak poznáme název českých řek nebo třeba, která řeka nemá...

Dnes jsme vyrazili za sportem, konkrétně na horolezeckou stěnu do Jungle sport parku v Letňanech. Díky Adamově do detailů naplánované a promyšlené akci se vše báječně povedlo. Všichni si zalezli a protáhli si těla. Bylo to moc fajn a rádi si zase někdy výlet zopakujeme.