Akce a aktivity MŠ

V pátek jsme se vydali na výlet na farmu v Miškovicích - centra ekologické výchovy. Měli jsme přednášku od pana hospodáře ke každému zvířátku, které zde chovají - jsou to koně, ovce, kozy, králíky, morčata, slepice, husy, prasata a jeden velmi ochočený krocan.

ZOUBKY

19.04.2023

Ve středu se uskutečnila přednáška o čištění zoubků s paní zubařkou Sylvou Frankovou, maminkou malého Ondráška.

KARNEVAL

22.02.2023

Od pondělí do středy jsme ve školce vyráběli krásné škrabošky, masopustní koláče a ve čtvrtek 22. 2. byla u nás ve školce velká sláva. Karneval plný krásných kostýmů a masek, tance a soutěží a samozřejmě mňamky k zakousnutí.

VALENTÝN

13.02.2023

V pondělí jsme si udělali krásný Valentýnský den, děti i paní učitelky přišly do školky v červeném, růžovém či srdíčkovém oblečení, vyrobili jsme si Valentýnky pro své milované a upekli skořicová srdíčka.

Ve středu se nám po dlouhé době sešla nadpoloviční většina dětí a tak jsme mohli konečně uskutečnit zrušené Vánoční představení. " Herci" byli famózní, obecenstvo jásalo, sklidili jsme i pochvaly za kulisy a kostýmy. Moc děkujeme také paní učitelce Zuzce za klavírní doprovod.

V úterý se v sokolovně uskutečnily 1. Zimní školkové olympijské hry. Zažehli jsme olympijský oheň a zasoutěžili si v disciplínách jako je běh na běžkách, skeleton, bobování, snowboard, hokej a metaná /curling/. Hry jsme ukončili poslechem naší hymny a všichni zúčastnění sportovci dostali medaile. Na závěr byla koulovačka :-).

Ve středu jsme se vydali do Národního zemědělského muzea na výstavu o myslivosti - prohlédli jsme si modely lesních zvířátek, poslechli si jejich zvuky, vylezli jsme na posed, zkoumali budky různých druhů ptáků a odpovídali na interaktivních obrazovkách na různé otázky.

V pátek jsme se s dětmi pustili do přírodovědně-výtvarný experimentu. Koukněte, jak to dopadlo.

Od listopadu opět chodíme cvičit do Veltěžské sokolovny. Překážkové dráhy, pohybové hry, jógová cvičení - na to vše se mohou děti těšit.

V komorním počtu jsme se vydali na hřiště v Kobylisích, kde jsme si užili krásné slunečné dopoledne na místních houpačkách, prolézačkách a kolotoči. Bonusem byla jízda autobusem, která děti vždy potěší.