INSTITUTO CERVANTES

02.11.2022

Ve středu jsme společně s dětmi 4., 6. a 8. třídy navštívili španělský kulturní institut Cervantes. Zástupci kulturního centra - rodilí mluvčí španělštiny - měli pro nás připravený bohatý program. Čekala nás poutavá interaktivní přednáška o španělštině a jejím postavení ve světě, navazující kvíz a doplňovačka populární písně Sofía.

V dalším cyklu se děti dozvěděly spoustu zajímavostí o španělské kultuře (nejznámější architektura, výtvarná a literární díla hispanoamerické kultury). Poté jsme shlédli komentovanou výstavu na téma Architektura a feminismus, jejíž součástí byla i netradiční interaktivní stěna, na kterou jsme mohli přispět vlastními názory - svými "ano" a "ne".

Na závěr jsme si prohlédli místní atraktivní knihovnu s obsáhlým knižním, časopiseckým i audio/video fondem. Pokud se vaše děti chtějí stát členy kulturního centra a využívat tohoto fondu, stačí vyplnit online přihlášku na stránkách institutu.

Po celou dobu návštěvy centra byli žáci v kontaktu s rodilými mluvčími. Institutu Cervantes velmi děkujeme za uspořádání přednášky!